Aby poprawnie przeglądać tą stronę zainstaluj adobe flash player Get Adobe Flash player

Kontakt

P.H. BUDMAR Mariusz Kołodziej
95-200 PABIANICE
ul. MONIUSZKI 46A

kom. 0601-589-181.


top content

Gąsienice gumowe i stalowe

części do maszyn budowlanych

Gąsienice zwiększają przyczepność i stabilność maszyn budowlanych. Dzięki gąsienicom rozkopy, sypki piach lub głębokie błoto nie stanowią problemu w przemieszczaniu się. Zwiększona powierzchnia styku elementów napędowych i jednocześnie podpór dla urządzenia z podłożem wpływa także na poprawę bezpieczeństwa pracy operatora.

Aby gąsienice gumowe mogły pełnić swoje zadanie, konieczne jest zachowanie odpowiedniego poziomu jakości wszystkich elementów. Pojedyncza gąsienica składa się z dwóch części: wewnętrznej, stalowej oraz zewnętrznej, którą wykonuje się z gumy. Nowoczesne gąsienice w niczym nie przypominają tych sprzed lat – są to zaawansowane konstrukcje, w których bardzo często nie występuje ani jeden spaw. Dzięki temu wyeliminowano najsłabszy element całej konstrukcji, zastępując spawy połączeniami ruchomymi, które dodatkowo zwiększają elastyczność gąsienicy i czynią ją bardziej odporną na przerwanie, co jest najczęstszym powodem unieruchomienia maszyn gąsienicowych.

Koparki i minikoparki na gumowych gąsienicach mogą poruszać się nawet w bardzo trudnym terenie: grząskim, rozkopanym i nie tylko, pod warunkiem oczywiście, że nachylenie powierzchni nie jest zbyt duże – tego gąsienicami zmienić się nie da. Poprawie ulega za to zwrotność koparki i skuteczność przenoszenia napędu. Jest to możliwe dzięki bieżnikowaniu powierzchni w różne wzory – bieżnik to nie ozdoba, ale element funkcjonalny gąsienicy, bez którego powierzchnia styku z podłożem byłaby zdecydowanie mniejsza. Aby gąsienica była skuteczna, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przede wszystkim wewnętrzna taśma musi być trwała i odporna na uszkodzenia. Wykorzystanie wysokiej jakości stali gwarantuje, że gąsienica nie przerwie się i nie zużyje zbyt szybko. Choć miejsca łączenia są z zasady najsłabszymi punktami konstrukcyjnymi, obecnie rezygnuje się ze spawanych elementów na rzecz niewielkich elementów połączonych ruchomo – dzięki temu osłabienie konstrukcji nie jest wyraźne, a gąsienica zyskuje dodatkową elastyczność (tym większą, im mniejsze są łączone elementy). Za właściwości jezdne maszyn gąsienicowych odpowiada głównie bieżnik. Jakość i typ mieszanki wykorzystanej do stworzenia warstwy zewnętrznej gąsienicy odgrywają tutaj kluczową rolę, choć oczywiście nie bez znaczenia jest także kształt bieżnika oraz jego głębokość.

Prawidłowa praca gąsienic jest możliwa tylko wtedy, kiedy zostaną one dobrze dobrane do konkretnego urządzenia. Długość i szerokość gąsienic są definiowane przez konstrukcję urządzenia, natomiast to, jaki bieżnik będzie znajdował się na gąsienicach, powinno wynikać z prac, jakie będą wykonywane danym urządzeniem, a konkretnie od rodzaju podłoża, na którym będzie ono najczęściej używane – inne bieżniki sprawdzają się na podłożach kamienistych, inne na żwirowych, a inne na mulistych. Często wybór gąsienic jest zadaniem trudnym, tym bardziej że w grę wchodzi jeszcze jedno kryterium – cena. Warto więc zasięgnąć porady specjalisty, który na bieżącej ofercie gąsienic zna się najlepiej i jest w stanie doradzić rozwiązanie najkorzystniejsze w danym wariancie.
Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży gąsienic koparek i minikoparek wiodących producentów sprzętu budowlanego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno gąsienice stalowe, jak i gumowe.

Sprzedażą gąsienic do koparek zajmujemy się nieprzerwanie od 1999 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zyskaliśmy bogatą wiedzę techniczną, która pozwala nam udzielać fachowych porad w zakresie wyboru odpowiednich części zamiennych do wybranych maszyn budowlanych. Chętnie udzielimy również informacji serwisowych oraz informacji związanych z prawidłową obsługą techniczną koparek i minikoparek. Naszym klientom gwarantujemy terminową wysyłkę zamówionych części zamiennych oraz bardzo dogodne warunki płatności. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą gąsienic gumowych z naszej oferty. Wśród nich znajdziecie gąsienice czołowych producentów sprzętu budowlanego:

 • Gąsienice Caterpillar
 • Gąsienice Bobcat
 • Gąsienice Takeuchi
 • Gąsienice Kubota
 • Gąsienice JCB
 • Gąsienice New Holland

 • gąsienica gumowa
  gąsienica gumowa
  gąsienica stalowa
  gąsienica stalowa
  copyright © 2017, Sanso.pl all rights reserved. Budmar