Aby poprawnie przeglądać tą stronę zainstaluj adobe flash player Get Adobe Flash player

Kontakt

P.H. BUDMAR Mariusz Kołodziej
95-200 PABIANICE
ul. MONIUSZKI 46A

kom. 0601-589-181.


Gąsienice gumowe

top content

Gumowe gąsienice do koparek marki Caterpillar

Caterpillar jest jednym z tych producentów, który na gumowe gąsienice postawił nie tylko w przypadku typowych minikoparek, w tym popularnych modeli MM20, MM25, REGA 301.05, 301.6 i 301.7, ale także maleńkiej ME05 i serii Caterpillar MM/ME08. Najmniejsze z minikoparek tego producenta nie są w Polsce szczególnie popularne, ale właśnie dlatego użytkownicy Caterpillar ME05 mają spore problemy ze znalezieniem wysokiej jakości części zamiennych, w tym gumowych gąsienic. Te oryginalne nie mają szczególnie dużej wytrzymałości, zużywają się stosunkowo szybko, na rynku brakuje wysokiej klasy zamienników.

Podobny problem mają użytkownicy koparek MM40SR, MM35 (też cała seria) czy nieco już większych MS020. To dosyć popularne w polskich firmach modele, dlatego części eksploatacyjnych do nich jest na rynku sporo, natomiast najwięcej zastrzeżeń budzi ich jakość – wielu przedsiębiorców skupia się na obniżaniu kosztów, co jednak w przypadku gąsienic gumowych nie ma większego sensu. Gorsze elementy zużywają się bardzo szybko, więc często trzeba je wymieniać, tymczasem do Caterpillarów można kupić całkiem niezłe gąsienice gumowe tylko nieco droższe.

Caterpillar postawił też na gąsienicach gumowych duże koparki REGA307 i REGA 308SR, a także 313 (to już gąsienica wymiaru 500x92x82). Dobrej klasy gąsienice do tych modeli nie są tanie, natomiast choćby ze względu na wielkość maszyn warto zainwestować w odpowiednio trwałe materiału eksploatacyjne, dzięki którym wymiany gąsienic można dokonywać stosunkowo rzadko.

copyright © 2017, Sanso.pl all rights reserved. Budmar