Aby poprawnie przeglądać tą stronę zainstaluj adobe flash player Get Adobe Flash player

Kontakt

P.H. BUDMAR Mariusz Kołodziej
95-200 PABIANICE
ul. MONIUSZKI 46A

kom. 0601-589-181.


Gąsienice gumowe

top content

Gumowe gąsienice do koparek marki Bobcat

Bobcat jest jednym z popularnych producentów koparek i minikoparek na gąsienicach gumowych. Jednak i sam sprzęt, i materiały eksploatacyjne do niego kosztują sporo, więc wiele firm szuka oszczędności, kupując kiepskie jakościowo zamienniki. Biorąc pod uwagę, że najpopularniejsze minikoparki z linii Bobcat to te, które stoją na gąsienicach o rozmiarach od 230x72x43 do 320 w różnych wariacjach, a więc między innymi X120, X122, X320, X328 i X328D, a także Bobcat 430, to oszczędności nie są wielkie: ceny zamienników są niższe od oryginalnych części, jednak łatwo kupić bubel, którego wytrzymałość będzie zależna głównie od kaprysu materiału.

W ofercie firmy Bobcat znajdują się też koparki większe gabarytowo, a więc i na większych gąsienicach: X335, X337 czy 435 (na gąsienicach 400), T200 i T250 (na gąsienicach gumowych 450) i ustawiona na pięćsetkach 444.

Bobcat oryginalnie stawia swoje maszyny na mocnych gąsienicach gumowych, ale nawet najlepsza gąsienica kiedyś zużyje się albo pęknie. Na polskim rynku części zamiennych do Bobcata jest sporo, natomiast jak zwykle problemem jest jakość. Kupując dobre gąsienice wprawdzie trzeba liczyć się z dość sporym jednorazowym wydatkiem, ale można znaleźć zamienniki trwałością nieustępujące oryginałowi, albo za kwotę o połowę mniejszą kupić coś czterokrotnie słabszego. Rachunek ekonomiczny jest prosty. Ponieważ maszyny Bobcata są naprawdę bardzo trwałe, warto zainwestować w gąsienice, które pozwolą na ich dłuższą eksploatację, nawet jeśli będzie to oznaczało konieczność wyasygnowania większych funduszy na zakup.

copyright © 2017, Sanso.pl all rights reserved. Budmar